reklama

Otrokyne módy

Ochladilo sa. Holé pupky na uliciach nejaký čas už takmer nevidno. Takmer. Ale ešte stále dosť často sa oči labužníkov špecializovaných na obnažené časti dievčenských - ženských tiel, ako aj oči zvedavcov a tiež „kritikov“ môžu pokochať pohľadom na menšie, niekedy aj väčšie kúsky holej dámskej pokožky podpupčia, či inej časti holých bedier.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Myslela som si, že posledný októbrový deň som videla na ulici  „poslednú lastovičku“ so slušne odhaleným pupkom - teda odhalených bolo aj niekoľko centimetrov bruška pod ním. Mýlila som sa, holé pupky (niekedy až slabiny), bedrá a kríže som mala možnosť vidieť ešte aj tento týždeň. Dokonca aj dnes cestou do práce a z práce sa mi podarilo vidieť časti holých dámskych zadníc, bočníc, a aj nejaký ten kúsok holého bruška.

Hlavné znaky našich súčasných otrokýň módy sú: krátke bundy či saká, skrátka zvršky siahajúce po horný okraj bederných nohavíc - prípadne ani nie; občas tričká, mierne prikrývajúce akurát  tie pásky či opasky na nohaviciach, v lepšom prípade pulóvre. V žiadnom prípade však nemajú oblečené zvršky siahajúce až po rozkrok, nebodaj aj nižšie. A samozrejme tie bederné nohavice.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kedy naše hrdinky odhaľujú časti svojej prírodnej bedernej vonkajšej úpravy?

Väčšinou pri nastupovaní do prostriedkov hromadnej dopravy, pri sadaní si na sedadlo v autobusoch, pri pozdvihnutí niektorej ruky; alebo len tak, ležérne kráčajúc, občas takmer, či doslova bežiac ulicou.

Najčastejšie ukazujú holé časti zadných líc. Často im k tomu dopomáhajú aj batohy, či iné tašky zavesené na ramene, dvíhajúce vrchné oblečenie. Tie líčka sú niekedy chudé, občas ale dosť bucľaté. A tie bucľaté zvyknú vykúkať viac - ale možno  chránia vnútorné orgány svojho človeka lepšie práve vďaka tej tukovej vrstve.

Napokon ktovie, čo sa u baculiek objavovalo skorej: holé pupky aj s príslušným holým zadným okolím, alebo bederné tukové „záchranné“ pásy? Tie tukové bederné vankúšiky predsa môžu byť aj prejavom prispôsobivosti organizmu na dlhšie pôsobiaci chlad na oných miestach.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ale ako je to v tom prípade s tými chudými? Chodia s odhalenými bedrami len „sviatočne“?, alebo ich organizmus nemá dosť schopností/energie/zdrojov na samoochranu pred zimou?  

Niektoré dievčatá si podchvíľou, asi takmer márne, popoťahujú tie krátke bundy o trošičku nižšie. Možno trochu pomôže aj ten centimetrík, či možno aj dva  - minimálne opticky a psychicky.

Niektoré mladé ženy, podliehajúce uvedeným „módnym trendom“, sa už naučili vonku, v MHD, resp. inde na nevykúrenej verejnosti, dávať si pozor na samoodhaľovanie – kráčajú, a aj po schodoch vystupujú strnulo, akoby mali v sebe od rozkroku až do hlavy palicu; radšej si nesadajú.  

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre istotu podotýkam, že mnou spomínané dievčatá či mladé ženy, nepatria medzi humanitárne pracovníčky, zabezpečujúce sexuálne potreby núdznym (núdznym vzťahovo, v aktuálnom čase, či aspoň v pestrosti).  

Vraj sa na to dá zvyknúť, chodiť s holými bedrami aj v chladnejšom počasí. Ale prečo sú naše dievčatá a mladé ženy takéto hrdinky?

Žeby si tak veľmi jedno-jednoznačne vzali k srdcu prehlásenie Karola Trejbala z článku: Cigarety a antikoncepcia – móda a hazard so zdravím, kde autor okrem iného napísal: “Kľudne naše oči aj naďalej oblbujte holými pupkami a bedrovými nohavicami, my sa určite hnevať nebudeme.” – žeby to tento lekár myslel celoročne a v každom počasí, alebo ho len nenapadlo dodať takú samozrejmosť, ako: “ale robte tak iba za teplého počasia”.  

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Následky módy minisukní približne z obdobia osemdesiatych rokov minulého storočia (aj neskoršie) sa u niektorých žien neskôr prejavili neplodnosťou. A v tom období sa dokonca vyskytovali aj bederné nohavice, aj keď nie v takom rozsiahlom množstve ako v súčasnosti, keď ich najčastejšie vidíme v uniformnom – rifľovom prevedení.

Ďalej častým a dlhšie trvajúcim podchladením vďaka nedostatočnému oblečeniu v oblasti drieku a pod ním, okrem „ženského príslušenstva“ svojho organizmu ženy ohrozujú aj svoje ľadviny, „kríže“ - časť odhalenej chrbtice aj s priľahlými kĺbmi, dokonca v niektorých prípadoch aj kostrč, prípadne si privolajú nejaké iné neduhy - zápaly.

Aj jedna z favoritiek zo súťaže  Dievča za milión, sa v ktorejsi časti priznala, že mala zdravotné problémy vďaka noseniu bedrového/holopupkového oblečenia. To však mohla byť iba krátkodobá – úspešne liečiteľná záležitosť.  

Mnoho ľudí sa v obliekaní neprispôsobuje skutočným potrebám svojej telesnej schránky, ale tomu, čo sa „nosí“. A v súčasnosti sa v našej civilizácii nosí naozaj kadečo.

Je to len náhodná zhoda okolností, postupnosť reťazca: „módni tvorcovia“ - obchodná sieť – spotrebitelia, teda  realizácia „čistého“ biznisu - stačí sa prejsť napr. po Obchodnej ulici v Blave a pozrieť sa do výkladov, predvádzajúcich oblečenie mladých;

alebo je to zákonitosť prírodného vývoja, ktorou sa Zem bráni proti už aj tak (celkovo) premnoženému ľudskému plemenu? – ak áno, prečo takto pôsobí najmä v našej, západnej civilizácii? Alebo je to „osud“, ktorý chce „západnú“ civilizáciu nahradiť civilizáciami z východu?

Je ešte jedna jednoduchá možnosť: napriek mimoriadnej technickej a v určitom zmysle aj spoločenskej vyspelosti sa naša kultúra vyznačuje najväčšou hlúposťou svojich ľudí v zabezpečení prežitia vlastného rodu, kultúry ...  

Apropo, „módni tvorcovia“: v týchto súvislostiach naozaj „módni“?, alebo len navrhovatelia predajného komerčného oblečenia, kopírujúceho oblečenie hviezd šoubiznisu, ..., s prvotným účelom: zvýšiť dráždivú príťažlivosť za každú cenu, vrátane neúčelnosti?  

Islamské kultúrne/náboženské tradície, najmä ak ide o tradičné/povinné oblečenie žien, majú v tejto súvislosti svoje veľmi praktické opodstatnenie. Nemyslím tým deklarované umožňovanie cudnosti; ich oblečenie akoby lepšie zabezpečovalo zdravie ženského organizmu, bezproblémovejšie podmienky ľudskej reprodukcie a je navyše aj úspornejšie, keď pri častejších tehotenstvách ženy nemusia meniť oblečenie normálne za materské a naopak.

A skúsme si ešte predstaviť oblečenie Japoniek, Číňaniek, ... to niekoľkovrstvové zabezpečenie oblasti drieku v ich tradičnom oblečení, ktoré si vo svojich oblastiach stále cenia ...

.   Ešte raz zhrniem otázky, ktoré som týmto textom chcela pripomenúť, dajúc ich do súvislosti s jedným našim spoločensko-kultúrnym aspektom:  

Čím to, že západná civilizácia vymiera, pokiaľ ide o jej pôvodné obyvateľstvo, a východná civilizácia má v tomto smere podstatne väčšie šance?

Preteky v množení zatiaľ jednoznačne vyhrávajú východné kultúry, a zrejme sa tento trend ešte pomerne dlho udrží. 

Jedným z dôvodov by mohla byť abstinencia/zabudnutie poznatkov podmieňujúcich život, životnosť, zdravie, ďalej  spoločenská „slepota“, ...

A možno je to hlavne následok nedostatočnej a účinnej informovanosti, predovšetkým mládeže.  

Nikto nás ale k nesprávnym rozhodnutiam, zaslepeniu, či dokonca k určitému druhu otroctva nenúti. Čo takto skúsiť zmeniť spôsob uvažovania?

Čo takto začať svojím každodenným odevom, a obliekať sa primerane predovšetkým k počasiu. Až na druhom, či dokonca na treťom mieste by mala byť „móda“. 

Máme predsa vlastný mozog a mohli by sme skúsiť ho aj samostatne využívať – ibaže v určitých vekových skupinách sa takéto uvažovanie „nenosí“. Čo s tým?

...

Poznámka:

Na niektoré z týchto otázok sa  „po svojom“ pokúsim odpovedať v niektorých nasledujúcich mojich textoch. Samozrejme nie odborne ani nie „osvietene“, ale len tak, ako mi to našepkáva moje doterajšie poznanie a myslenie.

Viki Maliková

Viki Maliková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tu sa mi najviac paci Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu